Stan wojenny w Jastrzębiu Zdroju

Film „Chwała Bohaterom” to wspomnienie o Franciszku Żwirce i Stanisławie Wigurze, wybitnych przedwojennych polskich lotnikach, którzy tragicznie zginęli w Bramie Morawskiej. To nasze filmowe wspomnienie jest jednak bardzo wielopłaszczyznowe, z szeregiem dygresji i wątków… Jeden z nich to „stan wojenny” w Jastrzębiu Zdroju – „Mieście Porozumień: Gdańsk/Szczecin/Jastrzębie”. To tam właśnie padły pierwsze strzały po 13 grudnia 1981 r.

Choć bez (zapowiadanych 😉 ) obfitych opadów śniegu, to w faktycznym – trzaskającym mrozie – nasza ekipa kręci zdjęcia i nagrywa wiele dźwiękowych śladów. Działamy nie bez przeszkód (praca pod gołym niebem zawsze jest bardzo ryzykowna i trudna), mimo to – scenariusz realizowany jest systematycznie. Czujemy jednak na plecach oddech premiery która już we wrześniu.

Dziękujemy za wsparcie Straży Miejskiej w Jastrzębiu Zdroju, lokalnej jednostce Policji oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”. Przepraszamy za odrobinę zamieszania mieszkańców ul.Wielkopolskiej 6, dziękujemy za zrozumienie, za cierpliwość, gościnność (i te brawa z okien po ostatniej scenie :-))

 

i